Oratorium "Betlejemska Gwiazda nad Tatrami" - zapraszamy

Serdecznie zapraszamy na Oratorium "Betlejemska Gwiazda nad Tatrami", które odbędzie się w Klubie  Studio, Kraków 19.01.2020 o godz. 18

„Betlejemska Gwiazda nad Tatrami” to koncert promujący nową płytę o takim właśnie tytule.

Wbrew pozorom ta płyta jest inna. Nie jest to kolejna składanka kolędowa z serii the best of Christmas.

Forma tej produkcji artystycznej – oratorium, zawierającego pastorałki symfoniczne, jak określają je twórcy płyty, oraz teksty mówione, jest, trzeba przyznać, niecodzienna.

Inspirowane góralszczyzną bezpretensjonalne i znakomite teksty przedsiębiorcy-pasjonata Wiesława Nowaka oraz zachwycająca muzyka mistrza Andrzeja Zaryckiego, który czego by nie skomponował to zawsze jest najwyższej klasy, złożą się na ten Bożonarodzeniowy koncert.

Wykonawstwo wybitnych krakowskich i zakopiańskich artystów, zarówno muzyków jak i aktorów, świetnie czujących i oddających klimat Bożego Narodzenia, bez zbędnej ckliwości i przesadnej nabożności, sprawia, że „Betlejemskiej Gwiazdy nad Tatrami” dobrze się słucha, a niektóre pastorałki śmiało mogą kandydować do tytułu przeboju świątecznego.

Solistki Halina Jawor, Maria Nowak, Beata Paluch, Beata Rybotycka i Anna Seman to „piękniejsza” strona płyty. Jan Karpiel Bułecka i tenor Mateusz Prendota, choć w mniejszości, równie trafnie, każdy po swojemu, uchwycili, tak przecież ulotną atmosferę narodzenia Jezusa. Jeśli do tego dodać partie czytane przez Jerzego Trelę, Jan Karpiela Bułeckę i Beatę Paluch to otrzymujemy widowisko muzyczne na najwyższym poziomie.

Wszystko oprawione dźwiękami w wykonaniu młodych i świetnych z chóru i orkiestry „Passionart” pod Dyrekcją Janusza Wierzgacza.

Pastorałki na chór i orkiestrę - to muzyka, która naprawdę dobrze brzmi, a kombinacja klasyka/folk w tym przypadku jest bardzo udana.

Bilety do nabycia na stronie https://ticketclub.pl/koncerty/oratorium-betlejemska-gwiazda-nad-tatrami-klub-studio-krakow-1202/

Script logo